7 июл. 2017 г.

«Ніч, коли папороть цвіте»



7 липня відзначається Свято Івана Купала . Це  одне із найдавніших і найбільш улюблених в народі   колоритних обрядових літніх свят, під час якого проводять чимало обрядів.  В  Каховській  районній  бібліотеці  для дітей  відбувся  Урок  етнографії  «Ніч, коли  папороть  цвіте» на яку були запрошені читачі нашої бібліотеки .

Під час зустрічі,  від  бібліотекаря  старшого  відділу  Ширіної  Н.В.  діти дізнались про те, що Свято Івана Купала — одне з найпоширеніших свят серед молоді. Наші предки в цей день вибирали собі пару. Святкування, як правило, починалося ввечері, напередодні Купала. Наші пращури вірили, що в ніч  Купала  літо одружується з зимою. Тому молодь збиралась біля озера чи річки і робила опудала Купала — уособлення літа і Марени — зими. Пізніше ці опудала топили в річці. Таким чином їх шлюб благословляла вода. Наші предки вірили, що в цей день купатися в річці не можна — «бо чорти вхоплять».
     На Купала дівчата також ворожили. Кожна дівчина плела собі вінок, потім кидала його на воду. Як­що вінок пливе добре, дівчина скоро вийде заміж, якщо крутиться на місці — не вийде заміж взагалі. Коли ж вінок відпливе й пристане до якогось берега, звідти дівчині слід чекати милого.
     Також вірили, що цього дня вогонь має чарівну силу. Тому хлопці розкладали велике купальське во­гнище. Перестрибували через нього парами. Так перевіряли силу кохання молодої пари. Якщо в стрибку хлопець і дівчина не розривали рук, то їхня любов справжня і вони завжди будуть разом.
     Цікаво знати, що в ніч на Купала дерева переходять із місця на місце й шумом гілля розмовляють між собою. Щоб їх зрозуміти, потрібно знайти цвіт папороті. За легендою вона цвіте лише раз на рік. І шукати квітку потрібно самому опівночі. Цвіт папороті також дає вміння бачити заховані скарби. Проте щастя він може принести тільки тій людині, яка його знайшла.

Ці народні повір’я, традиції і обряди – відгуки сивої давнини, відгомін наших предків, це те, що нерозривно нас пов’язує з минулим. Вони є живильним бальзамом для нашої душі та цілющою, потужною енергією, яка заряджає нас для майбутнього подальшого життя.



На дітей чекав ще майстер-клас на  якому  навчилися   плести гарні вінки у подарунок рідним, близьким людям та просто для окраси власної оселі.









 Ось  такі  гарні  в  нас  віночки. 



До свята Івана Купала в нашій  бібліотеці  була  організована  книжкова  виставка «Магічне  свято Івана  Купала», з  якої можна більше дізнатися про це чудове літнє народознавче свято



І  як  же  на  Свято  не  пройтися    по  каховській  набережній  і  не  посидіти
 на лавочці примирення . І  звичайно ж   не  кинути  вінок  у  воду.

 







Діти були дуже задоволені таким дозвіллям. Купальські свята насправді подарували багато позитивних емоцій, енергію, наснагу для творчості.

Комментариев нет:

Отправить комментарий